shrnutí

shrnutí

Podle Americké akademie ortopedických chirurgů, odhadovaných dvou třetin lidí, u nichž se rakovina nerozšířila do jiných oblastí těla, přežijí nejméně 5 let po jejich diagnóze.

lidé, kteří jsou Pravděpodobně budou mít pozitivní výsledky, patří ty, kteří mají:

 • Rakovina, která se nerozšiřuje
 • rakovina, která dobře reaguje na chemoterapii
 • nádor, ke kterému dochází V pažích nebo nohách, protože pánev je obvykle těžší léčit
 • nádor, který chirurg může úplně odstranit

w-loss nefunguje

Pravděpodobnost úspěšného zacházení se liší pro každého jednotlivce „Lidé by měli mluvit s lékařem o očekávaném výhledu jejich nebo jejich dítěte.

Když to lékaři dostatečně detekují, stav obvykle reaguje na léčbu. nebo otok, měl by mluvit s lékařem.

 • Bones/Orthopedics
 • Rakovina/onkologie
 • Pediatrics/Dětská zdraví

Jak moc „čas přírody“ potřebujeme, abychom zvýšili pohodu?

Trávení času v přírodě může posílit celkovou pohodu, ale kolik expozice potřebujeme? Nová studie dochází k závěru, že 2 hodiny každý týden stačí k tomu, aby těžily výhody, i když zůstávají významné otázky. a pláže by mohly být přínosem pro naše obecné zdraví a pohodu.

Například jedna studie dospěla k závěru, že život v oblastech s více stromy zvyšuje vnímání fyzického i duševního zdraví člověka a snižuje riziko kardiometabolických podmínek. Vyšší množství zelených prostorů snižuje úmrtnost, zejména [kardiovaskulární onemocnění]. “

Navzdory pomalému akumulaci důkazů o výhodách návštěvy zelených prostorů nikdo nevypočítal přesné množství času, který musí někdo utratit Příroda pro sklízení výhod.

Autoři nové studie z University of Exeter Medical School ve Velké Británii a Uppsala University ve Švédsku se zaměřili na „lépe porozumět vztahů mezi časem stráveným v přírodě týdně a samostatně hlášeným Zdraví a subjektivní pohoda. “

Nedávno zveřejnili svá zjištění v časopise Scientific Reports. Data z monitoru zapojení do průzkumu přírodního prostředí, který zahrnuje reprezentativní vzorek veřejnosti U.K. Vědci shromáždili údaje pro tento průzkum provedením osobních rozhovorů v domech účastníků.

Použili vzorek 20 264 lidí a položili je řadu otázek, z nichž dva byly: „Jak to je vaše zdraví obecně? “ A „Celkově, jak jste spokojeni s životem v dnešní době?“ pobřeží a pláže; a krajina včetně zemědělské půdy, lesů, kopců a řek “, ale nezahrnuje„ rutinní nákupní výlety nebo čas strávený ve vaší vlastní zahradě “. ;; Z této informace extrapolovali průměrnou týdenní expozici účastníků přírodě.

Před analýzou vědci také kontrolovali dlouhý seznam proměnných, včetně pohlaví, věku, průměrného množství cvičení každý týden, Úroveň deprivace v místní oblasti, vlastnictví psů a stavu vztahu. být, dokud účastníci nedosáhli 2hodinové značky. O něco méně nezpůsobilo znatelný rozdíl a už více nezvýšil pozitivní účinek.

„Dvě hodiny týdně jsou pro mnoho lidí realistickým cílem, zejména vzhledem k tomu, že může být rozšířen po celý týden, aby získal výhodu.“

Vedoucí studie Dr. Mathew P. White

Autoři studie diskutují o velikosti pozitivního účinku a vysvětlují, že zvýšení zdraví a pohody, které po 2 hodinách kontaktu s přírodou každý týden po 2 hodinách kontaktu s přírodou, je podobné rozdílům pozorovaným v:

 • Lidé žijící v oblasti nízké versus vysoké deprivace
 • Lidé zaměstnaní ve vysoké versus nízké zaměstnání sociálního stupně
 • Lidé, kteří dosahují doporučené úrovně fyzické aktivity V předchozím týdnu versus ti, kteří ne

Vzhledem k působivé velikosti účinku doufá, že úředníci veřejného zdraví brzy budou moci použít rostoucí soubor důkazů o informování nových politik. Jak vysvětluje spoluautor studie Prof. Terry Hartig:

„Existuje mnoho důvodů, proč trávení času v přírodě může být dobré pro zdraví a pohodu, včetně získání pohledu na životní okolnosti, snižování stresu a užívání Kvalitní čas s přáteli a rodinou. “

Dodává:„ Současná zjištění nabízejí zdravotnickým lékařům cennou podporu při vydávání doporučení o trávení času v přírodě na podporu základního zdraví a pohody, podobně jako pokyny pro týdenní Fyzická [aktivita]. “

Řada omezení

Tato studie narazí na problém příčiny a následku; Například, možná lidé, kteří zažívají depresivní příznaky, necítí nutkání navštívit lesy. Pro zdravější, šťastnější lidé tráví více času v přírodě. “

Také vysvětlují, že jejich metoda pro měření týdenní expozice přírodě nebyla zdaleka dokonalá, psala, že„ se ptali pouze na jednu náhodně vybranou návštěvu v [minulý týden." Domnívají se však, že u více než 20 000 lidí by se tento účinek měl zrušit.

Přestože je dvouhodinová prahová hodnota hlavní statistiky, autoři zde také vyžadují opatrnost. Domnívají se, že alespoň částečně by toto doba trvání mohla být způsobena shlukováním v datech; Lidé je mnohem pravděpodobnější, že například navštívili les po dobu 1 nebo 2 hodin, spíše než 1 hodinu a 23 minut nebo 2 hodiny a 49 minut. Psychologické výhody trávení času v přírodě.

 • Psychologie/psychiatrie

Přebytečná stravová sůl může oslabit imunitu proti bakteriím v ledvinách

jíst více, než je doporučené množství soli narušuje antibakteriální funkci typu imunitní buňky, zjistil výzkum u myší a lidí.

Podle American Heart Association (AHA), 9 z 10 lidí ve Spojených státech spotřebovává příliš mnoho soli (chlorid sodný). Zdravotní a lidské služby publikují, doporučuji, aby lidé konzumovali ne více než 2,3 gramů (g) sodíku denně. Toto množství je zhruba ekvivalentní 5,8 g soli, která by se vešla do úrovně lžičky. pro srdeční choroby a mrtvici.

Nová studie uvedená ve vědecké translační medicíně však poprvé naznačuje, že taková strava by také mohla ztěžovat imunitní systém zničit bakterie v některých lidských orgánech.

Běžné bakteriální infekce

Vědci ve Fakultní nemocnici v Bonnu v Německu byli překvapeni, když zjistili, že vysoká strava soli u myší zhoršila běžnou bakteriální infekci ledvin – Escherichia coli.

Vyzkoušejte, zda škodlivý výsledek diety s vysokou solí byl čistě lokální účinek na ledviny, vědci infikovali myši listerií a zjistili, že tato systémová infekce na celém těle byla také horší na dietě s vysokou solí.

Tato zjištění byla neočekávaná, protože předchozí výzkum zjistil, že nadbytek stravovací sůl podporuje hojení u zvířat infikovaných parazity kůže. být aktivnější v těchto slaných podmínkách.

in Naproti tomu se zdá, že jiný typ buňky imunitní odpovědi, neutrofil, který je klíčem k infekcím bakteriálních ledvin bojujících proti tělu, se stává méně účinným vzhledem k dietě s vysokou solí. Vědci byli fascinováni, aby zjistili, proč. Nová studie naznačuje, že v procesu ledvin regulujících vysokou hladinu sodíku v krvi inhibují jednu rameno imunitního systému, což zhoršuje jeho schopnost bojovat proti bakteriálním infekcím.

Dieta s vysokou solí

Vědci krmili jednu skupinu myší s vysokou soli a dali normální stravu „kontrolní“ skupině myší pro srovnání. Slavná strava obsahovala 10–100krát více bakterií než u kontrol.

Podobně nadbytek stravovací sůl způsobil infekce ledvin E. coli horší.

Vědci vystopovali tuto zhoršenou schopnost bojovat proti bakteriálním infekcím imunitním buňkám zvaným neutrofily, které přijímají bakterie.

Domnívají se, že reakce ledvin na vysokou stravovací sůl může nepřímo ovlivnit neutrofily.

Ledviny používají molekulární mechanismus pro detekci přebytečného sodíku v krevním řečišti a vylučují ji v moči.

Ale v tomto procesu tento mechanismus zvyšuje hladiny steroidních hormonů zvaných glukokortikoidy, jakož i odpadní produkt zvaný močovina.

Glukokortikoidy a močovina inhibují schopnost neutrofilů zabíjet bakterie.

rychlé občerstvení

Aby se tato zjištění u lidí potvrdila, vědci dobrovolníci dali na vysokou soli.

Jeden z vědců, prof. Christian Kurts z Institutu pro experimentální imunologii, University of Bonn, vysvětluje:

„Zkoumali jsme dobrovolníky, kteří kromě jejich spotřebovali 6 g soli kromě jejich denní příjem. Toto je zhruba množství obsažené ve dvou jídlech rychlého občerstvení, tj. Dva hamburgery a dvě části hranolků. “

Po týdnu na dietě s vysokou solí měli dobrovolníci ve svých tělech vyšší úroveň glukokortikoidů.

glukokortikoidy jsou známé svými imunosupresivními vlastnostmi. Lékaři používají jeden z nejznámějších kortizonu klinicky ke snížení zánětu. Laboratorní jídlo. Jejich nálezy jsou však předběžné a k jejich potvrzení potřebují větší klinické studie. /Nefrologie

Nadměrná doba obrazovky ovlivňuje pohodu dětí

Sedavý životní styl s příliš velkým množstvím času stráveného před obrazovkou-jako je sledování televize, hraní videoher a surfování po internetu-poškozuje děti pro děti Být a zvyšovat jejich úzkost, podle nového briefingu dokumentů z Public Health England (PHE).

V novinách s názvem „Jak zdravé chování podporuje blaho dětí“, Phe, nová výkonná agentura Na britském ministerstvu zdravotnictví říká, že příliš mnoho času na obrazovce má negativní dopad na děti snížením sebeúcty, sebeúcty a úrovní štěstí.

Děti, které tráví příliš dlouho sezení Přední část obrazovky může také zažít více emocionální úzkosti, úzkosti a deprese, dodají. je mnoho složitých faktorů, které ovlivňují blaho dítěte, jako je širší prostředí, ve kterém žijí, a jejich sociální, finanční A rodinné okolnosti, ale také existuje několik velmi jednoduchých věcí, které můžeme každý den dělat s našimi dětmi, abychom pomohli zlepšit jejich zdraví a pohodu. “

Phe říká více než 7 z 10 mladých lidí ve Velké Británii Nepodaří se splnit minimální doporučenou úroveň 60 minut denní fyzické aktivity a něco přes 2 z 10 dělá více než doporučené minimum a umístí Spojené království na desáté pozici mimo 29 organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Briefing Phe vychází z nového výzkumu

Briefingový dokument PHE vychází z nového výzkumu, včetně důkazů z akademických studií a nové zprávy od Natcen Social Research vytvořené pro ministerstvo zdravotnictví s názvem „Předpovídání blahobytu.“

Natcen hlásí znovu analyzované údaje z řady velkých studií, jako je studie Millennium Cohort Study (MCS), Porozumění společnosti (USOC) a zdravotní průzkum pro Anglii (HSE (HSE (HSE (HSE (HSE (HSE (HSE (HSE (HSE ), a testoval širokou škálu faktorů-překlenujících většinu aspektů života-jako potenciální prediktory subjektivního blahobytu.

mimo jiné zjistilo:

 • Úrovně pohody se v průběhu života liší v průběhu života a v polovině let se trochu spadne, pak opět v polovině života a nakonec mezi nejstaršími starými. Děti rostou na mladé lidi a jsou spojeny s nižší úrovní pohody. ed, aby měl nižší pohodu než vrstevníci, kteří to trávili méně času. Dynamika domácnosti také záleží, zejména „věci, jako je pocit podpory a sdílení jídel společně jako rodina.“

Phe Vydání Briefing Paper se shoduje s novou kampaní NHS Change4Life zaměřenou na pomoc rodinám využívat období do školy jako příležitost povzbudit mladé lidi, aby zkrátili dobu obrazovky a přijali zdravější návyky.

s názvem „Smart Restart“, kampaň uvádí 5 jednoduchých věcí, které rodiny mohou dělat v prvních 6 týdnech nového akademického roku. Jedná se o:

 • Natahujte nohy-chodíte do školy nebo jeďte na kole nebo skútru, místo autobusu nebo automobilu
 • 10minutové pohyby-budování až 60 Aktivní minuty denně nebo více s zábavnými, krátkými, fyzickými aktivitami
 • Screen-Time Switch-Swap 30 minut denně televizoru, počítače nebo tabletu na něco fyzicky aktivního
 • Porazte Zachází – vyměnit nezdravé dárky za zdravější alternativy
 • Super obědy – Připravte se rychlé, zdravé a chutné obědy, které udržují děti procházející školním dnem.
 • Rodiny se mohou zaregistrovat Sekce Smart-Restart na webových stránkách TheChange4Life získala nápady a nástroje, které jim pomohou stanovit cíle a přijmout zdravější návyky.

  Briefing Phe vysvětluje, jak děti, které tráví více času fyzicky aktivním a užívejte si lepší vztahy se svými školními přáteli.

  Stejně jako v inteligentním restartu, papír PHE uvádí, že i malé jednoduché změny mohou přesunout životní styl ze sedavého na aktivní.

  Contents

  My Blog
  Logo